Nie ma znaczenia czy jesteś najlepszy. Najważniejsze jest, że robisz wszystko, aby być najlepszym.

Kiedy prowadzisz nie daj się wyprzedzić, kiedy zostajesz z tyłu nie poddawaj się. Im więcej wysiłku w coś włożysz, tym więcej będziesz z tego miał.

IDŹ

Header

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu - Stalowa Wola.

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu odbyły się w dniach 26-27.11.2011r. w Stalowej Woli. Klub pływacki ORKA UKS SP 14 POSiR Przemyśl reprezentowały dwie kadrowiczki Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Weronika Pacławska oraz Natalia Szymańska. Wyjazd okazał się sukcesem, mimo problemów jakie doskwierają zawodnikom sekcji pływackiej spowodowanych brakiem możliwości trenowania z powodu remontu basenu. Dziewczyny przygotowywały się do mistrzostw poprzez uczestnictwo w innych zawodach pływackich, między innymi w Horyńcu-Zdroju i w Ustrzykach Dolnych. Trenerzy zorganizowali również wyjazdy na pływalnię do Jarosławia. Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu były podzielone na trzy bloki startowe wg kategorii wiekowych 12, 13, 14, 15 lat i starsi. Nasze dziewczyny walczyły dzielnie zajmując trzykrotnie miejsca na podium. W stylu klasycznym na dystansie 50m dziewcząt Weronika została sklasyfikowana na trzecim miejscu, dzień później na dystansie 100m zajęła drugie miejsce. W stylu motylkowym na dystansie 50m była siódma. Natalia w stylu dowolnym na dystansie 100m była druga, natomiast na dystansie o połowę krótszym została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Czwarte, pechowe dla sportowca miejsce zajęła również w wyścigu stylem motylkowym na dystansie 50m. Warto wspomnieć, iż mimo braku odpowiedniej ilości treningów dziewczyny biły się o miejsca na podium poprawiając jednocześnie rekordy życiowe. Wyjazd w całości został sfinansowany przez Stowarzyszenie Orka Przemyśl.

Mikołajkowe Zawody Pływackie w Łańcucie.

Końcem listopada wystartowaliśmy również w Mikołajkowych Zawodach Pływackich zorganizowanych przez Klub Pływacki z Łańcuta. Nasi pływacy wywalczyli medale, dyplomy. Były również prezenty mikołajkowe.

III Mistrzostwa ORKA UKS SP 14 POSiR Przemyśl 25.09.2011r.

To były już trzecie mistrzostwa klubu pływackiego w Przemyślu! Wśród zaproszonych gości były ekipy z Łańcuta, Przeworska, Jarosławia, Horyńca-Zdroju, Ustrzyk Dolnych. Wszystkim pływakom gratulujemy miejsc na podium, otrzymanych medali, pucharów. Wśród nagród były również rowery, które trafiły do rąk wylosowanych zawodników. Patronat nad zawodami objął prezydent miasta Przemyśla Robert Choma, nagrody wręczał poseł na sejm RP Marek Rząsa oraz dyrektor SP 14 Piotr Kroczek. Nagrody ufundowali Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Sportu miasta Przemyśla, poseł na sejm RP Marek Rząsa, Dyrektor Kolegium Nauczycielskiego im. Aleksandra Fredry Magdalena Danieluk, Klub uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Kolegium Nauczycielskiego im. Aleksandra Fredry, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie "Orka" Przemyśl. Dziękujemy Radiu ESKA za patronat medialny.

VII Mistrzostwa Przeworska w pływaniu, 19.06.2011 - 21 zdobytych medali !

Zobacz tutaj

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat II runda - Dębica 11.06.2011 - Weronika Pacławska dwukrotnie na drugim stopniu podium

W sobotę dnia 11 czerwca 2011 r. w Dębicy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat - II runda. Weronika wystartowała najpierw w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 100m uzyskując czas 1:11,48 zdobywając drugie miejsce. Również na drugim miejscu zakończyła wyścig stylem klasycznym na tym samym dystansie z czasem 1:33,43. Gratulujemy sukcesów naszej pływaczce i oczywiście prosimy o jeszcze.

Zobacz szczegółowe wyniki zawodów

Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu - Dębica 04.06.2011 - II miejsca Natalii Szymańskiej oraz Weroniki Pacławskiej !

W sobotę dnia 4 czerwca 2011 r. w Dębicy odbyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Swoją przynależność do czołówki województwa podkarpackiego potwierdziły Nasze kadrowiczki Szymańska Natalia oraz Pacławska Weronika. Szymańska Natalia ukończyła wyścig stylem dowolnym na dystansie 50m na drugim miejscu z fenomenalnym czasem 31,51. Pacławska Weronika w tym samym wyścigu została sklasyfikowana na piątym miejscu. Zmobilizowała się na wyścig stylem klasycznym na dystansie 50m, który ukończyła z czasem 43,02 zajmując również drugie miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali zawodnicy zajmując wysokie miejsca.

Zobacz szczegółowe wyniki z zawodów

Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci - Ropczyce 14.05.2011 - I miejsce Natalii Szymańskiej, Pacławska Weronika IV !

W sobotę dnia 14 marca 2011 r. w Ropczycach odbyły się zawody Podkarpackiej Ligi Pływania Dzieci. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i młodsi oraz rocznik 1999. Po wspaniałej walce na dystansie 50m stylem motylkowym zwyciężyła Szymańska Natalia reprezentująca sekcję pływacką z Przemyśla. Wyścig swój zakończyła z czasem 36,64, który jest jej nowym rekordem życiowym oraz rekordem klubu. O podium otarła się Pacławska Weronika, która płynęła w konkurencji stylem dowolnym na dystansie 400m i została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Zawodniczki, które zajęły drugie oraz trzecie miejsce wygrały z Naszą Weroniką minimalnie, decydowały ułamki sekund. Czas 5:48,89 jest nowym rekordem sekcji pływackiej w Przemyślu w tej kategorii wiekowej. Wspaniale wypadła jedna z najmłodszych zawodniczek, która jest nadzieją na dobre wyniki już w następnych, jesiennych edycjach podkarpackiej ligi pływackiej dzieci Majgier Nikola, która zajęła wysokie 18 miejsce w konkurencji 100m stylem dowolnym. Jodłowska Julia w tej samej konkurencji została sklasyfikowana na 21 miejscu. W kategorii chłopców na tym samym dystansie stylem dowolnym płynęli Lewicki Michał (27 miejsce) oraz Szkafarak Kamil (44 miejsce). Lewicki Michał wystartował również w konkurencji stylem motylkowym na dystansie 50m zajmując wysokie 16 miejsce. Dederko Sergiusz w tej samej konkurencji w swojej kategorii wiekowej zajął 19 miejsce. Gratulujemy Naszym pływakom dobrych miejsc i zachęcamy do dalszych treningów.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat - Oświęcim I runda - III miejsce Natalii Szymańskiej !

W sobotę oraz w Niedzielę w Oświęcimiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, na których wystartowały z dużymi sukcesami dwie zawodniczki z Przemyśla. Mimo silnej konkurencji zawodniczek między innymi z Oświęcimia, Krakowa, Rzeszowa, Dębicy, Stalowej - Woli czy Tarnobrzega ogromną niespodziankę sprawiła Natalia Szymańska, która bijąc swój rekord życiowy oraz rekord klubu zajęła III miejsce w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 100m z czasem 1:11.76. Pacławska Weronika ten sam wyścig zakończyła na wysokim VII miejscu, natomiast w konkurencji stylem klasycznym na dystansie 100m została sklasyfikowana na VIII miejscu. Naszej Weronice należą się ogromne gratulacje, ponieważ przystąpiła do tych zawodów po dłuższej przerwie w treningach spowodowanej chorobą. Miejmy nadzieję, iż te sukcesy przełożą się do powołania przemyskich zawodniczek do kadry województwa podkarpackiego i spowoduje to jeszcze większą chęć do podjęcia ciężkich treningów.

Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci - Strzyżów 19.02.2011r.

W sobotę dnia 19 lutego 2011 r. w Strzyżowie odbyły się zawody Podkarpackiej Ligi Pływania Dzieci. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i młodsi oraz rocznik 1999. Reprezentacja z Przemyśla składała się z następujących zawodników: Pacławska Weronika (1 miejsce), Szymańska Natalia (2 miejsce), Dudziak Damian (14 miejsce), Szkafarak Kamil (32 oraz 25 miejsce), Mazur Justyna (15 miejsce), Majgier Nikola (14 oraz 11 miejsce), Jodłowska Julianna (10 miejsce), Dederko Sergiusz (14 miejsce).