Trenuj Swoje

Ciało

 

Nie ma znaczenia czy jesteś najlepszy. Najważniejsze jest, że robisz wszystko, aby być najlepszym.

Idź

 

Uwolnij swój

Umysł

 

Kiedy prowadzisz nie daj się wyprzedzić, kiedy zostajesz z tyłu nie poddawaj się. Im więcej wysiłku w coś włożysz, tym więcej będziesz z tego miał.

IDŹ

Header

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w Pływaniu.

     W sobotę 5 grudnia 2009 r. w Ropczycach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu. Nasze miasto reprezentowała liczna grupa zawodników z Sekcji Pływackiej przy UKS SP 14POSiR Przemyśl. Są to najważniejsze zawody dla pływaków w sezonie zimowym, przyciągają w związku z tym najlepszych zawodników z województwa podkarpackiego. To miły akcent, iż w gronie tych zawodników znajdują się pływacy z Przemyśla. Jako pierwsza wystartowała w wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym Wyrwicz Amelia, która uzyskując czas 39,52 została sklasyfikowana na XIV miejscu. Ta sama zawodniczka popłynęła również 100m tym samym stylem zajmując tym razem XI miejsce z czasem 1:30,93. Wśród mężczyzn na tych samych dystansach stylem dowolnym popłynęli: Trawnicki Mateusz, Kołeczek Piotr, Trawnicki Jakub, Czajka Karol, Kotula Karol, Telega Michał oraz Kotyla Maciej. Najlepiej z grona tych zawodników zaprezentował się Trawnicki Mateusz, który na pięćdziesiątce zajął XI miejsce z czasem 39,11, natomiast w wyścigu na dystansie 100m VI miejsce z czasem 1:31,17. Na wyróżnienie zasłużył również Kulpiński Hubert, który wystartował stylem dowolnym na dystansie 50m oraz stylem klasycznym na dystansie 100m. W pierwszym wyścigu uzyskał czas 32.24 zajmując VII miejsce, natomiast w drugim 1:33,73 zajmując VI miejsce. W tych samych wyścigach w swoich kategoriach wiekowych wystartowali również: Lewicki Piotr oraz Gierlak Miłosz. Wśród kobiet popłynęły między innymi Lorek Agata klasykiem na dystansie 50m oraz 100m stylem zmiennym, Kuligowska Oliwia grzbietem na dystansie 100m oraz 100m stylem zmiennym, Wojnarowicz Małgorzata i Kołeczek Elżbieta stylem klasycznym na dystansie 50 oraz 100m. Najlepiej zaprezentowała się ta ostatnia uzyskując czasy: 45,04 oraz 1:40,09 zajmując dwukrotnie IV miejsce.

 

Mistrzostwa Klubu Pływackiego UKS SP 14 POSiR Przemyśl.

     Dzięki przychylności Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy udało się 25 października zorganizować na miejskiej pływalni I Mistrzostwa Klubu Pływackiego UKS SP 14POSiR Przemyśl pod Jego Patronatem. Duży wkład w to dawno niespotykane na Ziemi Przemyskiej przedsięwzięcie miał Wydział Sportu Miasta Przemyśla z Panem Naczelnikiem Zbigniewem Różyckim na czele oraz Kolegium Nauczycielskie im. Aleksandra Fredry, którego dyrektorem jest Pani Magdalena Danieluk. W zawodach udział wzięło ponad 100 pływaków z Jarosławia, Zarzecza, Lubaczowa, Horyńca i Przemyśla. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych w 4 blokach stylowych na dystansie 50 metrów i 3 blokach stylowych na dystansie 100 metrów. Zawodnicy z Sekcji Pływackiej UKS SP14 POSiR Przemyśl okazali się mało koleżeńscy dla przyjezdnych dominując praktycznie we wszystkich konkurencjach we wszystkich stylach i kategoriach wiekowych. Zawody odbywały się w niezwykle miłej i koleżeńskiej atmosferze, nad których poprawnością przebiegu czuwali Trenerzy przemyskich pływaków oraz słuchacze specjalności wychowania fizycznego Kolegium Nauczycielskiego. Zwycięzcom rozdano pamiątkowe medale i dyplomy a specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika mistrzostw wręczył jej fundator Pan Poseł na Sejm RP Marek Rząsa.


 

Podkarpacka Liga Pływania Dzieci - II edycja.

     W niedzielę 18 października 2009 r. w Ropczycach odbyły się zawody Podkarpackiej ligi pływania dzieci. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1999 i młodsi oraz rocznik 1998. Sekcję pływacką z Przemyśla reprezentowało dwunastu zawodników. W kategorii młodszej po raz kolejny mistrzowską formę potwierdziła Pacławska Weronika kończąc wyścigi na drugim miejscu podium w stylu dowolnym oraz klasycznym. W wyścigu stylem dowolnym na 50 m ustanowiła swój nowy rekord życiowy 37,68. Również w konkurencji stylem klasycznym na dystansie 100 m poprawiła swój najlepszy wynik uzyskując czas 1.43,02.Miejsce 23 w stylu dowolnym oraz 29 w stylu klasycznym zajęła Karolina Terpiłowska. Joanna Wujec została sklasyfikowana na 31 miejscu w stylu dowolnym natomiast Natalia Zadora kolejno na 40 oraz 19 miejscu. Chłopcy w tej kategorii wiekowej również ścigali się stylem dowolnym na dystansie 50 m oraz stylem klasycznym na dystansie 100 m. Najwyżej w kraulu został sklasyfikowany Bartosz Śliwa zajmując 14 miejsce. Wyścig stylem klasycznym ukończył na 13 miejscu. Pozostali zawodnicy: Dederko Sergiusz (18, 14 miejsce), Michał Lewicki (20, 8 miejsce) oraz Gilarski Dominik (30, dyskw.). W roczniku '98 dziewcząt wystartowały: Chrobak Julianna (14, 10 miejsce), Kurasiewicz Justyna (20, 12 miejsce). Wśród chłopców: Gierlak Miłosz (15 oraz 6 miejsce), Trawnicki Mateusz (16 oraz 15 miejsce).


Podkarpacka Liga Pływania Dzieci - I edycja.

     W sobotę 19 września 2009 r. w Strzyżowie odbyły się zawody Podkarpackiej ligi pływania dzieci.  Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1999 i młodsi oraz rocznik 1998. Sekcję pływacką z Przemyśla reprezentowało czterech zawodników. Jako pierwsza na dystansie 50 m stylem klasycznym wystartowała Pacławska Weronika, która z czasem 47,12 wygrała swój wyścig i zajęła I miejsce. Ta sama zawodniczka popłynęła również w wyścigu 200 m stylem dowolnym zajmując również miejsce na podium. Uzyskując czas 3:22,06 została sklasyfikowana na III miejscu. Warto zauważyć, iż ta sama zawodniczka jeszcze przed przerwą wakacyjną podczas dziecięcego meetingu pływackiego w Czarnej uzyskała czas 3:24,04, więc mimo tak długiej przerwy w treningach poprawiła swój rekord życiowy. W wyścigu 50 m stylem klasycznym wystartowała również Mazur Justyna, która z czasem 1:06,53 zakończyła swój bieg na XVIII miejscu. Ta sama zawodniczka popłynęła również 100 m grzbietem uzyskując czas 2:09,41 co dało jej XVII miejsce. W wyścigu stylem klasycznym na tym samym dystansie wystartowali również chłopcy. Dederko Sergiusz został sklasyfikowany na XI miejscu z czasem 58,95. Lorek Wojciech niestety został zdyskwalifikowany. W wyścigu 100 m stylem grzbietowym zawodnicy uzyskali czasy: 2:00,19 oraz 2:11,47 zajmując XI oraz XV miejsce.

 

Dziecięcy Meeting Pływacki.

     W sobotę 13 czerwca 2009 r. w Czarnej na niedawno powstałym basenie 25 m odbył się Dziecięcy Meeting Pływacki, nowa impreza sportowa dedykowana dla dzieci do 13 roku życia. W zawodach tych uczestniczyli pływacy z Przemyśla zdobywając medale, nagrody oraz uzyskując bardzo dobre wyniki. Na szczególne wyróżnienie po raz kolejny zasługuje Weronika Pacławska, która zdobyła cztery medale. Zaczęło się już w pierwszym wyścigu tego turnieju, kiedy to wystartowały zawodniczki na dystansie 25 m stylem grzbietowym. Zawodniczka z Przemyśla uzyskała czas 20,89 zajmując tym samym ostatnie miejsce na podium. Okazja do poprawienia swoich osiągnięć nastąpiła w wyścigu stylem klasycznym na tym samym dystansie. Tym razem nasza zawodniczka nie dała szans rywalkom kończąc swój wyścig na pierwszym miejscu z czasem 20,78. Dobrą dyspozycję tego dnia potwierdziła w kolejnych wyścigach zdobywając kolejne medale. Na dystansie 200 m oraz 25m stylem dowolnym uzyskując czasy 3:24,04 oraz 17,52 dwukrotnie została sklasyfikowana na trzecim miejscu, natomiast w stylu motylkowym na dystansie 25 m zajęła siódme miejsce z czasem 23,64. Niewiele zabrakło do medalu w kolejnym wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym, uzyskując czas 1:43.90 została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Był to niewątpliwie bardzo udany dzień dla tej utalentowanej pływaczki. Bardzo dobry występ zaliczył Kotula Karol zdobywając srebrny oraz brązowy medal w wyścigach stylem grzbietowym na dystansie 50 m oraz stylem dowolnym na dystansie 50 m, uzyskując kolejno czasy 43,25 oraz 34,32.Na uwagę zasługuje również bardzo dobry start Piotra Lewickiego, który wystartował na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskując czas 49,00 i tym samym zdobywając brązowy medal. Wysokie czwarte miejsce w tym wyścigu zajął Mleczko Jędrzej z czasem 51,05. Blisko zdobycia brązowego medalu była również Agata Lorek, która biorąc udział w wyścigu 200 m stylem dowolnym uzyskała czas 3:04,27 i ostatecznie została sklasyfikowana na czwartym miejscu. W wyścigu stylem klasycznym na dystansie 50 m pobiła rekord klubu uzyskując bardzo dobry czas 45,92 zajmując również czwarte miejsce. Pozostali zawodnicy medali nie zdobywali, ale często plasowali się na dość wysokich miejscach oraz poprawiali swoje rekordy życiowe. Należy im pogratulować za walkę, okazji do zdobywania medali na innych tego typu zawodach nie zabraknie.

 

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu.

     W sobotę 06 czerwca 2009 r. w Dębicy na olimpijskim basenie 50 m odbyły się zawody Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego. Sekcję pływacką z Przemyśla reprezentowało 18 zawodników. Jako pierwsi wystartowali na dystansie 100 m grzbietem mężczyzn Piotr Lewicki, Telega Michał oraz Kotyla Maciej zajmując w swoich kategoriach wiekowych odpowiednio 6, 7 oraz 12 miejsce. Na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz dowolnym popłynęli Wyrwicz Amelia (10 oraz 11 miejsce), Lorek Agata (5 oraz 12 miejsce), Kołeczek Elżbieta (5 miejsce) oraz Wojnarowicz Małgorzata (6 miejsce), Kozłowska Malwina (14 miejsce), Doroszuk Dominika (15 miejsce), Biega Joanna (7 miejsce). Na uwagę zasługuje start Agaty Lorek, która uzyskując bardzo dobry czas 1:40,74 została sklasyfikowana na wysokim 5 miejscu w swojej kategorii wiekowej. Wśród mężczyzn na tym samym dystansie wystartowali Kulpiński Hubert (7 oraz 15 miejsce), Mleczko Jędrzej (8 oraz 18 miejsce), Lewicki Piotr (17 miejsce), Mleczko Wiktor  (9 miejsce), Gierlak Marcin (10 oraz 15 miejsce), Krzyworączka Kamil  (8 miejsce), Czajka Karol (9 miejsce), Kotula Karol (11 miejsce), Telega Michał (13 miejsce). Wśród rocznika 15 lat i starsi Kotyla Maciej (16 miejsce), Dejnaka Kamil (17 miejsce).

 

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w pływaniu.

     W niedzielę 31 maja w Ropczycach odbyły się zawody Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w pływaniu dzieci 10 - 11 letnich. W zawodach wzięło udział pięciu zawodników z Przemyśla. Na dystansie 50 m w stylu dowolnym wspaniale zaprezentowała się Weronika Pacławska, która uzyskując czas 39,16 zajęła 2 miejsce zdobywając tym samym srebrny medal. Ta sama zawodniczka w wyścigu na 50 m stylem klasycznym również zajęła 2 miejsce, jednak została zdyskwalifikowana w wyniku popełnienia błędu technicznego. Szkoda, bo była to wielka szansa na powrót z tych zawodów z dwoma medalami. Pozostali zawodnicy medali już nie zdobywali, ale zajmowali bardzo dobre lokaty. Wśród chłopców na dystansie 50 m w stylu dowolnym godnie zaprezentowali się Mateusz Trawnicki oraz Miłosz Gierlak. Uzyskując czasy 38,20 oraz 38,52 zajęli bardzo dobre 11 oraz 13 miejsce. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym 14 miejsce z czasem 1:01,92 zajęła Justyna Mazur natomiast wśród chłopców Wojciech Lorek z czasem 59,75 został sklasyfikowany na 9 miejscu.

 

........................