Trenuj Swoje

Ciało

 

Nie ma znaczenia czy jesteś najlepszy. Najważniejsze jest, że robisz wszystko, aby być najlepszym.

Idź

 

Uwolnij swój

Umysł

 

Kiedy prowadzisz nie daj się wyprzedzić, kiedy zostajesz z tyłu nie poddawaj się. Im więcej wysiłku w coś włożysz, tym więcej będziesz z tego miał.

IDŹ

Header

Zabawa choinkowa

Przed Świętami Bożego Narodzenia 19-go grudnia w Kolegium Nauczycielskim w Przemyślu obyła się zabawa choinkowa. Wszyscy wspólnie kolędowali, był konkurs karaoke, spędziliśmy w gronie przyjaciół wiele ciekawych chwil. Dzieci otrzymali słodycze oraz prezenty. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Spotkajmy się w takim gronie również za rok!

 

XII Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym

W dniu 7 grudnia 2014 r. na pływalni krytej przy ul. Matuszczaka odbyły się XII Mistrzostwa Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym im. Ferdynanda Tepera. W zawodach uczestniczyło 36 ratowniczek i ratowników, przedstawicieli 8 drużyn: MOSiR Sanok, Tarnobrzeskie WOPR, Przemyskie WOPR, Rzeszowskie WOPR, Pływalnia Karpik, Sokół Rzeszów, Przeworskie WOPR, Przeworskie WOPR II. Wśród ratowników drużyny przemyskiej wystąpili zawodnicy Klubu Pływackiego "Orka" Przemyśl: Mleczko Jędrzej, Telega Michał, Pacławska Weronika, Lewicki Piotr. Drużyna z Przemyśla została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

 

Nauka i doskonalenie pływania

Umiejętność pływania jest nieodzownym elementem wpływającym na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Organizacja lekcji nauki i doskonalenia pływania zapewniła adresatom projektu aktywne zagospodarowanie czasu wolnego oraz nabycie umiejętności pływania. Przeprowadzenie akcji informacyjnej w zakresie zasad bezpiecznej kąpieli, udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego korzystania z rekreacyjnego i sportowego sprzętu pływającego przyczyniła się do mniejszej ilości wypadków. Nabycie umiejętności pływania pozwoliła młodym ludziom czerpać radość i przyjemność podczas przebywania nad wodą, dla niektórych był to świetny sposób na odreagowanie od spraw dnia codziennego. Wspólne zajęcia na basenie pozwoliły nawiązać nowe kontakty i nauczyły współpracy oraz odpowiedzialności za siebie i innych osób korzystających z akwenów wodnych. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Przemyśl. Zajęcia trwały od 1 września 2014 roku do końca listopada 2014 roku.

 

Zajęcia odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Przemyśl

 

VII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości Horyniec-Zdrój 2014

We wtorek 11 listopada na krytej pływalni „Wodny Świat” w Horyńcu-Zdroju odbyły się VII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości. Gospodarze gościli Kluby Pływackie: „Sokół” Rzeszów, „Olimp” Leżajsk oraz „Orka” Przemyśl. Miasto Przemyśl reprezentowało pięćdziesięciu trzech zawodników, pływacy walczyli we wszystkich kategoriach wiekowych. 

Rocznik 2006 i młodsi

W pierwszej kategorii wiekowej trzy medale wywalczyła Garbowska Kornelia. Najlepsza była w konkurencji 25 metrów stylem dowolnym, druga w stylu grzbietowym. Reprezentowała Klub Pływacki „Orka” Przemyśl w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym rocznik 2005 i młodsi zdobywając kolejny medal, tym razem brązowy. W tej samej kategorii wiekowej Procyk Anna zdobyła srebrny medal w konkurencji stylem grzbietowym, Świdrak Adrianna również srebro w konkurencji stylem dowolnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się również chłopcy. Niedźwiedź Bartosz dwukrotnie stanął na podium zajmując trzecie miejsce w wyścigu stylem grzbietowym oraz drugie w konkurencji stylem dowolnym na dystansie 25 metrów. Dwa brązowe medale wywalczył Babiak Paweł w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 25 metrów oraz w sztafecie. 

Rocznik 2005

Na indywidualne wyróżnienie zasługuje Grześkiewicz Michał, który po zaciętej walce zdobył brązowy medal w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym. Karczmarz Patrycja to czwarta reprezentantka Klubu w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym rocznik 2005 i młodsi, która została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Rocznik 2004-2003

Pływacy startowali w trzech konkurencjach pływackich (dowolny 50 metrów, klasyczny 50 metrów oraz zmienny 100 metrów). Tutaj o medale było niezmiernie ciężko, zawodnicy z Przemyśla kończyli swoje konkurencje tuż za podium. Sztafeta rocznik 2002-2004, która walczyła na dystansie 200 metrów stylem zmiennym również ukończyła wyścig na czwartym miejscu.

Rocznik 2002

Z bardzo dobrej strony pokazał się Gaweł Marcel, który w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Rocznik 2000-2001

Prawdziwy charakter sportowca pokazała Kłymińska Wiktoria, która po starcie w swojej konkurencji 100 metrów stylem klasycznym pechowo zgubiła okularki (taka rzecz zdarza się nawet najlepszym). Trzymając je w ręku nie poddawała się do samego końca i finiszowała na trzecim miejscu! W stylu motylkowym na dystansie 50 metrów również na trzecim stopniu stanął Brzezicki Bartosz.

Rocznik 1999-1998

Wręczając kolejne złote medale Pacławskiej Weronice organizatorzy wspominali, ile to już złotych medali z Horyńca wywiozła Weronika. Było ich na pewno kilkanaście, na tych ostatnich dwa złote medale i jeden brązowy. Dwa złote medale Weronika wywalczyła w wyścigu stylem dowolnym i w jej koronnej konkurencji, jaką jest styl klasyczny. Pierwszy wyścig był rozegrany na dystansie 100 metrów, ten drugi na dystansie 50. Brązowy medal to jej zasługa oraz całej drużyny, która w sztafecie rocznik 2001-1998 stylem zmiennym na dystansie 200 metrów wywalczyła trzecie miejsce. Sieńko Wiktoria ukończyła wyścig stylem klasycznym na dystansie 50 metrów na trzecim miejscu, Mazur Justyna otrzymała medal brązowy za zdobycie trzeciego miejsca w konkurencji stylem dowolnym na dystansie 100 metrów. Pyrcz Mikołaj, Latusek Konrad oraz Dudziak Damian w konkurencjach indywidualnych medali nie zdobywali, ale w sztafecie rocznik 2001-1998 stylem zmiennym na dystansie 200 metrów zajęli trzecie miejsce.

 Na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy, którzy uczcili 11-go listopada walką i z dumą reprezentowali miasto Przemyśl w zawodach pływackich. Medale nie są najważniejsze. Wszyscy oni z rąk Prezesa Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl Bartłomieja Wołoszyna otrzymali dyplomy uznania za udział w zawodach. Sam udział w tej imprezie jest rzeczą zasługującą na wyrazy uznania. Większość młodych ludzi w tym wieku nie potrafi pływać. Dzięki zajęciom nauki i doskonalenia pływania w Klubie Pływackim „Orka” Przemyśl zawodnicy mogą pracować nad swoimi umiejętnościami pływackimi. Trenerzy dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas zawodów oraz za wkład i pomoc w organizacji zajęć. Dzięki takim ludziom, mimo trudnych warunków panujących na przemyskiej pływalni możemy trenować i spełniać marzenia.

 

Ogólnopolski V Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego

Podczas tegorocznych wakacji jak zwykle pływacy z Klubu Pływackiego "ORKA" Przemyśl przebywali na obozie w Świnoujściu. Zawodnicy wybrali się na Ogólnopolski V Maraton Pływacki Powiatu Drawskiego, który odbył się 26.07.2014 r. nad jeziorem Siecino. Nasi pływacy startowali w dwóch grupach wiekowych i osiągnęli świetne wyniki. W kat. II 13-15 lat na dystansie 800 m: 1 miejsce Natalia Szymańska 2 miejsce Weronika Pacławska 3 miejsce Wiktoria Sieńko 4 miejsce Justyna Mazur 5 miejsce Mikołaj Pyrcz 6 miejsce Damian Dudziak 7 miejsce Maciej Choma 8 miejsce Kinga Flader 9 miejsce Filip Telega W kat. IV 19-35 lat: 2 miejsce Julianna Chrobak Nadmienić należy, iż podczas zawodów nie obowiązywał podział na kat. kobiet i mężczyzn jak i z braku kat. III 16-18 lat Julianna Chrobak, jako 16-latka startowała w najmocniejszej kat. IV 19-35 lat.

 

Tekst: Przemysław Sieńko

 

III Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu

„Przemyski basen pękał w szwach” – od takich słów w ubiegłym roku rozpoczynała się relacja z drugiej edycji Otwartych Mistrzostw Przemyśla w Pływaniu. Nie inaczej było w tym roku i z całą pewnością można powiedzieć, że słowa te stają się tradycją i jednocześnie mottem zawodów, które tego roku odbyły się na krytej pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dniu Dziecka. W III edycji mistrzostw uczestniczyło ponad 200 zawodników, w tym co warto podkreślić ponad 120 dzieci i młodzieży z Przemyśla. Większość z nich doskonali  swoje umiejętności w Klubie Pływackim „ORKA” należy jednak podkreślić, iż w zawodach uczestniczyli i zdobywali medale zawodnicy niezrzeszeni w tym klubie. Cieszy coraz większa ilość najmłodszych adeptów nauki pływania, wielu z nich swoją przygodę z wodą zaczyna już w wieku pięciu lat. Oprócz przemyskich zawodników gościliśmy również zaprzyjaźnione kluby pływackie z Horyńca-Zdroju oraz Leżajska, z którymi od kilku już lat regularnie rywalizują nasi pływacy. Trzeba jeszcze dodać, że chętnych do odwiedzenia naszego miasta i wzięcia udziału w zawodach było dużo więcej. Niestety z powodu ograniczeń związanych z kubaturą i zapleczem socjalnym przemyskiej pływalni nie mogliśmy gościć pływaków z innych klubów.


Jeśli chodzi o zawody to jak zawsze przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Dla jednych liczyło się podium, dla innych pobicie rekordu życiowego, a jeszcze inni cieszyli się z uczestnictwa, pokonania własnych słabości i dopłynięcia do mety. Niezależnie od motywacji bez wątpienia wszyscy odnieśli sukces.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się pływacy z Przemyśla zdobywając w sumie 51 medali, zawodnicy OLIMP-u Leżajsk zdobyli 35 natomiast DELFIN Horyniec „wypływał” 28 medali.

Zawodom tradycyjnie  patronował Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Robert Choma, a organizatorami był Klub Pływacki ORKA Przemyśl, Stowarzyszenie Regia Civitas, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kończąc relację należy podkreślić wielki sukces, którym jest coraz większa ilość dzieci i młodzieży chętnych do zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu. Duża w tym zasługa  rodziców, opiekunów, trenerów. Ich praca i wsparcie to swoiste koło zamachowe prawidłowego rozwoju młodych ludzi, kształtowania ich postaw w życiu.  Słowa uznania należą się oczywiście trenerom ORKI. Ich praca i zaangażowanie przekuwa się powoli i systematycznie na rozwój i sukcesy przemyślan w tak pięknej dyscyplinie sportu jak pływanie. Warto i trzeba jednocześnie zaznaczyć, że warunki, w jakich trenują zawodnicy nie ułatwiają pracy, nie cytujemy oczywiście słów Jerzego Janowicza, że pływają oni w szopie, ale niewątpliwie nowoczesny basen podobny do tego w Jarosławiu czy w Ustrzykach  pomógłby w odnajdywaniu talentów na miarę Otylii Jędrzejczak czy Rafała Korzeniowskiego.

Tekst: Krzysztof Mazur
Zdjęcia: Piotr Zajączkowski

 

Wygrywać w duchu "fair-play"

W dniach 22-27.04.2014r. na przemyskim basenie odbyły się zawody pływackie w formie egzaminu z umiejętności pływania dla najmłodszych. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał pamiątkowy button pod hasłem Wygrywać w duchu „fair play” z logo miasta Przemyśla oraz dyplom. Zawody zostały przeprowadzone w celu wyselekcjonowania najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w Otwartych Mistrzostwach Przemyśla w pływaniu. Wydarzenie to zapewniło adresatom projektu aktywne zagospodarowanie czasu wolnego oraz doskonalenie umiejętności pływackich. Pływanie w duchu "fair play" to zwycięstwo nie za wszelką cenę, liczą się okoliczności tego zwycięstwa i sposób, w jaki zostaje osiągnięte. To właśnie fair play ma swego rodzaju dar, który polega na zjednywaniu ludzi, współpracy miedzy nimi, zawiązywaniu więzi w różnych środowiskach. Zasada fair play przenoszona jest także do życia codziennego, jest ona rozumiana wówczas, jako respektowanie podstawowych norm etycznych, przestrzeganie regulaminów, prawideł, niekoniecznie pisanych, ale takich, które ukształtowały się w danej społeczności. Udział w zawodach sportowych był promocją zdrowego stylu życia. Celem organizacji zawodów było również przyczynienie się do popularyzacji sportu pływackiego, rozwijania zainteresowań wśród dzieci i młodzieży, promocji talentów pływackich.

Tekst: Bartłomiej Wołoszyn

Zawody odbyły się dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miejską Przemyśl

........................