Trenuj Swoje

Ciało

 

Nie ma znaczenia czy jesteś najlepszy. Najważniejsze jest, że robisz wszystko, aby być najlepszym.

Idź

 

Uwolnij swój

Umysł

 

Kiedy prowadzisz nie daj się wyprzedzić, kiedy zostajesz z tyłu nie poddawaj się. Im więcej wysiłku w coś włożysz, tym więcej będziesz z tego miał.

IDŹ

Header

Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Puchar Otylii Jędrzejczak

Dębica 10 grudnia 2016 roku

Aż 5 Rekordów Polski padło podczas Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak. W weekend 10-11 grudnia na 50-metrowej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy rywalizowało niemal 800 zawodników z ponad 55 klubów z całego kraju.

Na zawody organizowane po raz drugi przez Fundację Otylii Jędrzejczak przyjechali uczestnicy w wieku od 7 do 14 roku życia. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy zgłoszeni przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Przez 2 dni młodzi pływacy rywalizowali w ponad 30 konkurencjach dla różnych kategorii wiekowych. W pierwszy dzień zawodów ustanowione zostały 2 Rekordy Polski. Pierwszy ustanowiła na 50m stylem klasycznym z czasem 34,28 13- letnia Paulina Pastuszuk z KS OLIMPIA Lublin. Drugi rekord pobiła Małgorzata Karbownik z MKS Jedynka Łódź, osiągając na 50m stylem dowolnym wynik 29,77.

Miło nam poinformować, że Przemyśl reprezentowało aż 42 zawodników, wielu z nich rywalizowało z najlepszymi jak równy z równym. Zawodnicy otrzymali pamiątki i nagrody, wielu z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcia z Otylią oraz zdobyło od niej autograf. Jedna z zawodniczek, która ustanowiła rekord Polski podczas wywiadu powiedziała, że pływanie traktuje jako zabawę. Sukcesem dla niej jest samo dopłynięcie do ścianki basenowej. Takiego podejścia uczymy również naszych wychowanków. Dzięki temu dzieciaki chętnie biorą udział w zawodach pływackich.

 

Wizyta Świętego Mikołaja

Przemyśl 04 grudnia 2016 roku

W Niedzielę zawodników KP ORKA Przemyśl odwiedził Święty Mikołaj. Przybył z wielkim workiem prezentów oraz z życzeniami świątecznymi. Dziękujemy Mikołaju !

 

X Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup

Jasło 03 grudnia 2016 roku

W dniu 3.12.2016 r. odbyły się w Jaśle Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup Jasło 2016. Wzięło w nich udział 300 osób, nie mogło na nich zabraknąć również zawodników z KP ORKA Przemyśl w składzie: Paulina Strylewicz, Anna Kopko,Oliwia Brylonek, Zuzanna Gręda, Jakub Gręda,Jakub Pyrcz i Mikołaj Pyrcz. Mimo, iż tym razem nie posypał się grad medali, to Nasi pływacy godnie zaprezentowali swój KLUB osiągając bardzo dobre rezultaty. Zdobyli tym samym kolejne cenne doświadczenie i motywację do dalszych treningów :). Myślę, że takie starty i rywalizacja z najlepszymi utwierdza ich w przekonaniu, że czas, który poświęcają oni sami jak i trenerzy uczący ich i przygotowujący do treningów ma sens i nie jest czasem straconym.

Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tego wyjazdu oraz przygotowanie tej krótkiej recenzji z zawodów.

 

Mistrzostwa Krosna w pływaniu

Krosno 26 listopada 2016 roku

Gratulujemy zawodnikom, którzy reprezentowali nasz Klub na Mistrzostwach Krosna w pływaniu. Emocje były ogromne, były medale oraz udało się zdobyć wiele cennych nagród rzeczowych. Wyniki jak zawsze dostępne są na naszej stronie internetowej, zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tych zawodów.

 

Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości

Horyniec-Zdrój 11 listopada 2016 roku

Prawie dwustu zawodników z siedmiu klubów wzięło udział w Zawodach Pływackich z Okazji Święta Niepodległości, które po raz dziewiąty zorganizowano w Horyńcu-Zdroju.

Do świątecznej rywalizacji, oprócz zawodników miejscowego Klubu Pływackiego „Delfin”, przystąpili zawodnicy reprezentujący: BOSiR Brzesko, Orka Przemyśl, Orlik Przeworsk, MOSiR Wodnik Krosno, Olimp Leżajsk i ESKA Janów Lubelski. W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się gospodarze, którzy zdobyli w sumie 13 złotych, 11 srebrnych i 11 brązowych medali. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klubu Orka Przemyśl, a trzecie Olimp Leżajsk. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: megatiming.pl. Organizatorem zawodów był Klub Pływacki „Delfin” w Horyńcu -Zdroju przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Horyńcu-Zdroju, Urzędem Gminy w Horyńcu-Zdroju, Urzędem Miejskim w Lubaczowie i Starostwem Powiatowym w Lubaczowie, przy wsparciu Uzdrowiska Horyniec Spółka z o.o.

 

W wodzie czuję się bezpiecznie

Przemyśl 31 października 2016 roku

Od początku istnienia sekcji pływackiej w Przemyślu szkolimy młodzież zwracając uwagę na opanowanie prawidłowej techniki pływania. Umiejętność pływania jest nieodzownym elementem wpływającym na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Organizacja lekcji nauki i doskonalenia pływania zapewnia naszym wychowankom aktywne zagospodarowanie czasu wolnego oraz nabycie umiejętności pływania. Pływanie jest pasją naszych zawodników oraz trenerów. Nabycie umiejętności pływania pozwala młodym ludziom czerpać radość i przyjemność podczas przebywania nad wodą, dla niektórych jest to świetny sposób na odreagowanie od spraw dnia codziennego. Wspólne zajęcia na basenie pozwalają nawiązać nowe kontakty i uczą współpracy oraz odpowiedzialności za siebie i innych osób korzystających z akwenów wodnych. Chcemy pokazać młodym ludziom, czym może stać się dla nich pływanie, sport. Może być świetną alternatywą na nudę. Zdrowy styl życia to czynna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie się oraz brak stosowania używek i narkotyków. Dzięki pomocy Gminy Miejskiej Przemyśl zrealizowaliśmy projekt, który został dostosowany do możliwości korzystania z krytej pływalni w Przemyślu. W wyniku braku dostępu do nauki pływania dla wielu osób (tylko jedna przestarzała pływalnia w mieście) postanowiono organizować również wyjazdy na krytą pływalnię między innymi do Jarosławia. Realizując projekt zapewniliśmy dzieciom możliwość korzystania z bezpiecznej kąpieli w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz podczas dni wolnych od zajęć połączonej jednocześnie z nauką i doskonaleniem pływania.

 

Charytatywny piknik dla Szymona

Przemyśl 11 czerwca 2016 roku

Na stadionie Czuwaju Przemyśl odbył się piknik charytatywny, podczas którego zbieraliśmy środki finansowe na leczenie naszego zawodnika Szymona. Jeszcze niedawno Szymon brał udział razem z nami w Podkarpackiej Lidze Pływania w Rzeszowie, teraz zmaga się z ciężką chorobą. Wystawiliśmy na licytację przedmioty należące do Klubu "Orka", zagraliśmy w turnieju piłkarskim. Za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci udało się zebrać sporo pieniędzy. Datki te zostaną przekazane rodzinie. Dziękujemy Natalii Szymańskiej oraz Annie Kopko za pomoc w licytacji koszulek.

 

Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu

Przemyśl 05 czerwca 2016 roku

Pływacy KP "Orka" Przemyśl jeszcze nie zdążyli odpocząć po zawodach Grand Prix Leżajsk rozegranych tydzień wcześniej, a już reprezentowali swoje miasto na mistrzostwach, które zostały zorganizowane w Przemyślu.

Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu to impreza sportowa, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w naszym mieście. O wielkiej popularności tej imprezy niech świadczy fakt, że udział w niej wzięło około stu czterdziestu osób. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych, rozegrano siedemnaście indywidualnych konkurencji wśród dziewcząt i chłopców oraz dwie sztafety. Celem imprezy była popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży, jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych. Upowszechnianie umiejętności pływania i bezpieczeństwa na wodach. Udział w imprezie wzięli zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów z innych miejscowości. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie "Orka" Przemyśl. Impreza odbywa się corocznie dzięki wsparciu przez Gminę Miejską Przemyśl, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Stowarzyszenie dla Przemyśla "Regia Civitas". Krytą pływalnię na czas organizacji zawodów udostępnił Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cieszymy się, że w mieście jest grupa ludzi, która pomaga w organizacji tego typu zawodów sportowych. Podczas organizacji tak dużej imprezy sportowej niezbędna jest grupa wolontariuszy. Z tego miejsca należy się podziękowanie uczniom Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, rodzicom oraz nauczycielom i trenerom. Zawodnicy z Przemyśla zarówno podczas Grand Prix Leżajsk jak i Otwartych Mistrzostw Przemyśla w pływaniu zdobyli wór medali oraz puchary. 

 

Grand Prix Leżajsk

Leżajsk 29 maja 2016 roku

Wspaniały występ przemyskich pływaków. W konkurencjach indywidualnych zawodnicy wywalczyli 23 medale, dwa drugie miejsca w sztafetach drużynowych. W klasyfikacji generalnej Grand Prix Klub Pływacki "Orka" Przemyśl został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Zawody odbyły się na krytej pływalni "Oceanik" w Leżajsku. Udział wzięli zawodnicy z rocznika 2003 i młodsi. Do walki organizator zaprosił trzy inne kluby pływackie, były wspaniałe wyścigi i niesamowite emocje podczas rywalizacji drużynowej. Duża ilość miejsc na podium to efekt ciężkiej pracy, wielu godzin treningów. Dobra forma pływaków cieszy przed najważniejszą imprezą roku, jaką są Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu. Zawody te odbędą się 05 czerwca na krytej pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla. 

 

Maraton pływacki z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przemyśl 02 maja 2016 roku

Pani Marciniak Jadwiga w wieku 68 lat pokonała dystans 1550 metrów w ciągu jednej godziny. Wynik ten osiągnęła podczas Maratonu pływackiego z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Maraton to propozycja dla wszystkich sympatyków pływania. Organizacja tego typu imprezy to propagowanie zdrowego stylu życia. Ważna dla nas była idea integracji podczas ważnego święta narodowego i pokazanie tego, że wspólnie możemy wiele.

Bohaterką była Pani Marciniak Jadwiga, która dokonała rzeczy niebywałej. W wieku 68 lat pokonała dystans 1550 metrów w ciągu jednej godziny. W maratonie udział wzięli pływacy w każdym wieku. Wspólnie przepłynęliśmy 204150 metrów. Jest to wynik lepszy od zeszłego roku. Wielu z nas przygotowywało się do tej imprezy. Zawodnicy Klubu Pływackiego „Orka” Przemyśl ciężko trenowali, najlepszy zawodnik w wieku 15 lat przepłynął dystans 4200 metrów. W maratonie popłynęli trenerzy, nauczyciele oraz rodzice wspólnie ze swoimi pociechami.

Impreza odbyła się podczas święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczciliśmy ten dzień wspólnie, rodzinnie. Podczas zawodów przyświecało nam olimpijskie motto z Helsinek z 1952 roku „Piękne jest zwycięstwo, lecz jeszcze piękniejsza szlachetna walka”.

Zawody odbyły się na krytej pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu. Pływalnia została udekorowana flagami, podczas rozpoczęcia został odegrany hymn narodowy. W trakcie trwania zawodów rozbrzmiewały utwory muzyczne o zabarwieniu patriotycznym, dodawało nam to otuchy i woli walki.

Pięknie jest spotkać się wspólnie podczas ważnego dla nas dnia, otrzymać medal ukończenia maratonu. Wielu otrzymało pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie „Orka” Przemyśl, projekt został wsparty przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

 

Bal Karnawałowy

Przemyśl 23 stycznia 2016 roku

Klub Pływacki "Orka" Przemyśl zorganizował dla dzieci oraz rodziców Bal Karnawałowy. Impreza odbyła się w restauracji i kręgielni "Chochlik". Zawodnicy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi, były gry i zabawy. Dzięki organizacji takiej imprezy dzieci oraz młodzież, jak i rodzice oraz trenerzy mieli okazję bliższego poznania się, dokonała się swego rodzaju integracja w środowisku pływackim. Podczas poczęstunku wszyscy chętnie poznawali się, później była zabawa oraz gra w kręgle. Równocześnie podsumowano pięć lat istnienia Stowarzyszenia "Orka" Przemyśl, dokonano wyboru nowych władz Klubu. Mamy nadzieję dalej sprawnie realizować cele statutowe Klubu. Podejmować nowe zadania i wyzwania.

 

........................